Co obnáší členství v klubu

Proč se stát členem?

Jako host se sice můžete příležitostně zapojit do setkání našeho klubu, jste však limitován na malé role (slovíčko dne, výzva, bavič, balamut a závěrečná myšlenka). Jen členství Vám proto umožní se naplno a co nejrychleji začít zlepšovat v prezentačních a komunikačních dovednostech. Protože téměř každá role v klubu má i svého hodnotitele, výrazně si také zlepšíte schopnost poskytovat ostatním lidem vhodným způsobem zpětnou vazbu.
V případě zájmu si můžete zkusit i některou z manažerských rolí v chodu klubu, což vám umožní rozvinout manažerské a organizační schopnosti a může vám tak pomoci v kariéře.

S plným členstvím získáte vzdělávací materiály, možnost mít řečnickou roli dle svého výběru na každém setkání a také se můžete účastnit meziklubových soutěží (konají se 2x ročně).
Pokud se práci v klubu budete věnovat, je velmi pravděpodobné že už po půl roce se budete umět mnohem lépe prodat a budete při svých prezentacích mnohem sebevědomější a přesvědčivější.

Obecně je těžké stanovit, co je největším přínosem klubu. Jak praví okřídlené rčení - "100 lidí, 100 chutí". Pro inspiraci si přečtete, co o klubu říkají jeho členové.

Jak se stát členem?

Pokud se rozhodnete stát členem, kontaktujte člena, který má přijímání nováčků na starost. Ten s Vámi vyplní přihlášku, řekne Vám kam zaslat členský příspěvěk, vysvětlí Vám základy fungování klubu a předá Vám "startovní balíček" s podrobnějšími informacemi. Podle stanov Toastmasters International se členem klubu formálně stanete až po odhlasování klubovou radou a zaplacení členského příspěvku.

Jaká je výše členského příspěvku?

Ten je jednorázově 1900 Kč za první půlrok a poté 1300 Kč za každý další půlrok. Z organizačních důvodů oceníme, když zaplatíte naráz příspěvek na celý rok.

Nikdo z členů klubu není za svou práci pro klub nijak placen.

Co za své peníze obdržím?

Po zaplacení příspěvku dostanete dvě učebnice, elektronický přístup ke spoustě dalších studijních materiálů a také budete dostávat časopis ToastMaster. Všechny tyto materiály jsou pouze v angličtině (české se překládají). Část poplatku zůstává našemu klubu. Hradí se z ní propagační materiály a přispívá se členům na účast v meziklubových soutěžích.
A v neposlední řadě z vás bude právoplatný ToastMaster :)

Jak probíhá vzdělávání?

Každý člen musí nejprve projít základním kurzem sestávájícím z deseti lekcí, ve které se naučí minimálním řečnickým dovednostem. Podrobněji je vše popsáno ve vzdělávacím programu. Po jeho ukončení si může vybrat, na co se dále zaměří. K dispozici jsou tyto oblasti: humorné řeči, veřejné vystupování .... . ToastMasters International mu k tomu zdarma pošlou další dvě papírové učebnice.

Jaká je časová náročnost?

Členství v klubu je dobrovolné a je tempo si určujete de facto sami. Nikde není řečeno, že první řeč musíte mít hned na druhém setkání apod.. Většina členů jsou velice zaměstnaní lidé, kteří se řečnictví věnují dle svých časových možností. Obvykle trvá zvládnutí desetí lekcí základního kurzu jeden rok. Pokud máte zájem o intenzivnější postup, kontaktujte člena, který má na starosti vzdělávání. V současné době tuto roli zastává Monika Herrmannová.